Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

ZİRKONYUM KAPLAMA UYGULMASINDAN SONRA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Zirkonyum kaplama, diğer kaplama tedavilerine nazaran tamamen doğal bir metalden üretilen porselen bir diş kaplama tedavi yöntemidir. Işığı geçirme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sebebiyle diğer uygulamalardan daha farklı bir estetik görünüşe sahiptir. Bu da elbette ki tercih sebebi olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca sıcağa ve soğuğa karşı da hassasiyeti önlemesiyle ünlü olması da tercih sebeplerimdendir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

                Tedavi sonrası iyileşme sürecinin de konforlu ve rahat geçmesi için tedaviyi uygulayan hekimin tavsiye ve önerileri mutlaka özele takip edilmelidir. İyileşme süresi genel olarak birkaç gün sürecektir.

  • Anesteziden Dolayı Uyuşma:

Uygulanan lokal anestezi sebebiyle tedavi sonrası birkaç saat ağız bölgesinde uyuşukluk hissi oluşacaktır. Bu esnada hiçbir şey yenmemesi ağız içi ve dil bölgesine zarar vermemek adına faydalı olacaktır.

  • Ağrı Hissiyatı:

Kaplama yapılan bölgede en alt seviyede de olsa bir miktar ağrı olması muhtemeldir. Bu durum hiçbir tıbbi tedavi gerektirmeden sadece birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçebilecek seviyededir.

  • Yeme İçme Alışkanlıkları:

Kaplama tedavisinden sonra bir müddet (en az yirmi dört saat) sakız gibi yapışkan gıda tüketimlerinden uzak durmakta fayda vardır. Kaplamalar dilinize dudağınıza ağzınızın içine çok büyükmüş gibi gelebilir. Bu geçici bir durumdur. En fazla iki hafta içerisinde uyum sağlanacaktır.

  • Diş İpi:

Tedavi sonrası diş ipi kullanımına bir süreliğine ara vermek kişinin faydasına olacaktır. Aksi halde ani bir hamle sebebiyle tedaviye en başından başlamak mecburiyetinde kalınabilir.

  • Diyet ve Ağız Bakım Tavsiyeleri:

Zirkonyum kaplama uygulamasından sonra tabi ki her türlü yiyecek içecek ve gıdalar gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Lakin tedaviyi takip eden müteakip günlerde bir miktar hassasiyet göstermek sağlıklı bir hareket tarzı olacaktır. İlk etapta sert ve yapışkan gıdalara yer vermemek gerekir. Bir müddet sonra kullanılabilir. Ayrıca ağız ve diş bakımına özen gösterilmeye, günde en az iki defa dişlerin özenli ve düzenli bir biçimde fırçalanmasına dikkat edilmelidir. Sağlıklı ve disiplinli bir ağız bakımı yaşam boyunca devam ettirilmelidir.