Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliğinde Zirkonyum

Sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere sahip olmak herkesin ortak hayali. Günümüzde modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde sağlıklı, fonksiyonel ve mutlaka estetik görünüme sahip dişlere kavuşmak işten bile değil. Bu amaçla geliştirilen, birbirinden başarılı ve etkili sonuç veren kaplama yöntemleri bulunmaktadır. Zirkonyum kaplama bunlardan bir tanesidir.

Uzman hekimin uygun görmesi ve hastanın talep etmesi halinde farklı ağız ve diş sağlığı sorunları için bu tedaviden destek alınabilir. Diş çapraşıklığı, diş sararması, lekelenme, çürük diş restorasyonu ve aralıklı diş vakalarında zirkonyum kaplama yöntemine başvurulabilir. Yine implant üstü kaplamalar söz konusu olduğunda da zirkonyum kaplama tercih edilebilir.

Zirkonyum Diş Kaplaması Avantajları

  • Zirkonyum diş kaplaması avantajları arasında ilk sırada sağlam yapı ve doğal görünüm yer alır.  
  • Metal içerikli kaplamalarda karşılaşılabilen diş etlerinde koyu renk oluşumu durumu zirkonyum kaplamada görünmez. Bunun sebebi ışık geçirgenliği yüksek olan zirkonyum materyalinin kendisidir. Yarı saydam bir malzeme olan zirkonyum ile kaplamalar doğal dişlerle son derece uyumlu bir görüntü yakalar.
  • Metal destekli olmayan bu kaplamalar kişide alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Zirkonyum diş ve çevre dokularla uyumlu bir maddedir.
  • Zirkonyum kaplama yöntemiyle diş lekelerini en aza indirgeme şansı yüksektir. Orijinal rengi ne olursa olsun, zirkonyum kaplama ile yenilenen dişler arzu edilen beyazlığa ulaştırılabilir. Ayrıca doğal dişleri sarartıcı etkisi olan kahve ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların zirkonyum kaplama dişlerin üzerinde herhangi bir renk değiştirici etkisi yoktur. Gereken ağız ve diş bakımı yapıldıktan sonra zirkonyum kaplamalar uzun yıllar boyunca ilk günkü beyazlığını koruyabilir.
  • Zirkonyum malzemesinin biyolojik uyumluluğu son derece yüksektir. Ayrıca diş tedavilerinde ileri bilgisayar teknolojisinin kullanımıyla birlikte kaplamalar da artık son derece başarılı şekilde hazırlanır. Alınan ölçülere tam uyumlu ve sıfır hatayla üretilen kaplamalar kullanılarak dişler boşluk kalmadan kaplanabilir. Bu iki üstün özelliği sayesinde zirkonyum kaplamanın ağız kokusu ve diş eti problemlerine etkisi neredeyse hiç yoktur. Uzman ve deneyimli bir hekim tarafından usulüne uygun şekilde gerçekleştirilen zirkonyum kaplama tedavisi ile koku ya da diş etiyle ilgili sıkıntılar yaşamadan sağlıklı ve son derece estetik görünüme sahip dişlere kavuşabilirsiniz.