Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GÜLÜŞ TASARIMI

Yüz Şekline Göre Gülüş Tasarımı

                Gülüşümüzü etkileyen pek çok etken vardır. Güzel bir gülüşü genellikle yüz biçiminiz ya da dudak yapınızla uyumlu dişler sağlar. Yüz şekline göre gülümseme insan için çok önemlidir ve çoğu insan tarafından dikkate alınır. Gülüş tasarımı, kişiliğiniz ve amaçlarınız doğrultusunda sizin için en ideal doğal görünümlü gülüşü belirlemeniz için vardır.

Gülüş Şeklinin Avantajları

                Güzel bir gülüşe sahip olan bir insan hakkında güzel düşünürüz ve ona karşı samimi hissetmemizi sağlar. Güzel bir gülümseme, iletişimde insanı 1 adım ileri götürür. Ama gülüşümüzü biz düzenlersek insanlarla iletişimimiz ve arkadaşlıklarımız güçlenir.

Gülüş Şeklimizi Etkileyen Temel Faktörler

  1. Cinsiyet

Kadınlarda:

Gülme hattı yukarıya eğimlidir.

Dişlerin köşe kısımları yumuşak döner.

Komşu dişlerin aralarında küçük aralar vardır.

Orta bölgedeki dişler, yanlardakine göre daha uzundur.

Erkeklerde:

Gülme hattı düz biçimlidir.

Dişlerin hatları kendilerini belli eder.

Komşu dişler düz bir hatta birleşirler.

  • Yüz Şekli

Yüz şekliniz ile diş yapınız benzerlik gösterir. Uzun yüzlü bireylerde diş formları daha uzun; kare veya yuvarlak yüze sahip bireylerde diş formları da yüz şekline benzer olarak kare veya yuvarlak olur. Hatta forumlar kullanarak yüzünün gereğinden fazla uzun olduğunu düşünen bireyler yuvarlak forumlar deneyerek yüzünü olduğundan daha kısa gösterebilir.

  • Yaş

İnsanlar, yaşlanmaya karşı gelmeye çalışsalar da henüz bunu bir çözümünü bulamadılar. Gülüşümüz, yüzümüzdeki gençlik kriterlerinden biridir. Yaşla birlikte dişlerimizde de değişimler meydana gelir.

                Eğer dişlerinizin bakımına dikkat ederseniz sağlam dişleriniz olur ve bu dişler yaşlı gözükmenizi engeller. Rengi kararmış dişlerinizi beyazlatın ve çirkin duran dolgularınız değiştirin. Eksik dişlerinizin yerini doldurun. Diş kaybı ağız yapınızı olumsuz etkiler.

  • Dudaklar

                Dudaklarımız da ağız bölgemizin yakınında olduğu için gülüşümüzü etkiler. Dudakların şekillerine göre gülüşünüz şekillendirilebilir.

  • Dişetleri

Dişetleri, dişlerimizin hemen yanında olduğu için gülüşümüzü büyük ölçüde etkiler. Dişler kadar gülüşümüzü etkileyen dişetlerinizin gereğinden fazla gözüktüğünü düşünüyorsanız estetik diş hekimliğine başvurabilirsiniz.

  • Dişler

                Günümüzde, dişlerimizi güzel göstermek için çok fazla yöntem var. Dişlerinizin istemediğiniz yerlerini hemen değiştirebilirsiniz. Dişlerinizin sevmediğiniz renklerini beyazlatabilirsiniz. Beyaz dişler daha sağlıklı görünür ve gülüşünüz için önemli bir etkendir. Eğer dişleriniz olması gerektiği gibi değilse ve yamuksa ameliyat olarak ya da diş teli kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.