Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Protetik Diş Tedavisi

Heykel Sanatları…

TAM DİŞ KAYBI, KISMİ DİŞ KAYBI, FONKSİYON ve ŞEKİL BOZUKLUKLARI

Protetik Diş Tedavisi

Merak Ettikleriniz

Protez dişlerin ömrü ne kadardır?

Uzman diş hekimi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen protetik tedaviler, kişinin uzun yıllar boyunca ağızda sağlıklı varlığını sürdürebilecek dişlere sahip olmasını sağlar. Düzenli ağız ve diş bakımı da protez dişlerin ömrünü uzatan faktörler arasında yer alır.

Protetik tedavi ne kadar sürer?

Ağız içi ölçüsü alındıktan sonra uzman hekim tarafından belirlenen yöntemle protez dişler hazırlanır. Bu işlemin ne kadar süreceği, toplamda kaç seans gerekeceği eksik diş sayısına, kişinin diş, diş eti, çene yapısına ve diğer tedavi detaylarına göre değişiklik gösterebilir.

Protez dişler için özel bir bakıma gerek var mıdır?

Orijinal dişlerde olduğu gibi protez dişler için de ağız hijyeni ve günlük bakım olmazsa olmazdır. Protez dişler için özel olarak üretilen diş fırçaları ve macunların kullanılması önerilir. Tam bir hijyen sağlanması için diş ipi kullanımı da önemlidir.

Protez dişler yemek yerken ya da konuşurken sorun yaratır mı?

Başarılı bir şekilde uygulanan ve kişinin anatomisiyle tam uyuma ulaşan protez dişler herhangi bir fonksiyonel probleme neden olmaz. Tam tersine; diş eksikliklerinin sebep olduğu konuşma ve çiğneme problemlerini ortadan kaldırır. Ancak uygulamadan sonra ağız içindeki yeni dişlere alışmak için kısa bir süreye ihtiyaç duyulabilir.

dentspi-prostetich-teet-protez-diş-van
Protetik Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Protetik Tedavi

Güncel diş hekimliği uygulamaları arasında birbirinden farklı protetik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Temel olarak protetik tedaviler, sabit ve hareketli diş protezleri olmak üzere iki ana yöntem üzerinden şekillenir.

Sabit protezler hastanın kendisi tarafından takılıp çıkarılamaz. Hareketli diş protezleri ise istenildiği zaman takılıp çıkartılabilme özelliğine sahiptir.

Uzman diş hekimi, mevcut probleme göre ve hastayla fikir alışverişinde bulunarak hangi tip protetik tedavinin uygun olduğuna karar verir.  

Protetik Tedavi Avantajları

Emilia Clarke
Sağlıklı Dişler
Fonksiyonel Yapı
Başarılı protetik tedavilerle eksik dişler yerlerine konur ve fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmeleri sağlanır.
Emilia Clarke
Yapısal Onarım
Eksiksiz Dişler
Diş eksiklikleri, uzman diş hekimleri tarafından uygulanan tedavilerle giderilir. Diş eksikliklerinin yanak ve dudak bölgesinde sebep olduğu yapısal bozukluklar iyileştirilir.
Emilia Clarke
Estetik Görünüm
Özgüvenli Gelecek
Diş eksikliklerinin sebep olduğu estetik kaygılar ortadan kaldırılır. Eksiksiz ve iyi görünen dişlerden gelen özgüven kişinin iş, aile ve sosyal hayatını olumlu yönde etkiler.

Protetik Tedavi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Tam diş kaybı

2

Kısmi diş kaybı

3

Fonksiyon bozuklukları

4

Şekil bozuklukları

5

Yapısal bozukluklar

6

Estetik diş hekimliği uygulamaları