Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Periodontoloji

Doku Felsefesi…

DİŞ ETİ KANAMASI, DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

Merak Ettikleriniz

Diş eti kanaması neden olur?

Diş eti kanaması diş eti hastalıklarının habercisidir. Sorun basit bir rahatsızlık olabileceği gibi daha ciddi bir sorun da olabilir. Dolayısıyla diş eti kanaması görüldüğünde diş kayıplarına sebep olmasını engellemek için vakit kaybedilmeden uzman diş hekimine başvuruda bulunulması gerekir.  

Diş eti çekilmesi neden olur?

Ağız ve diş hijyeni eksikliği diş eti çekilmesine sebep olabilir. Diş sıkma alışkanlıkları da uzun vadede diş eti çekilmesine yol açabilir. Diş eti çekilmelerinin diş kökü çürümesi ve diş kayıplarına neden olmaması için zaman geçirmeden periodontoloji tedavisi uygulanması gerekir.  

Diş taşı neden oluşur?

Diş taşı rahatsızlığı bakteri kaynaklı olarak ortaya çıkar. Diş yüzeyinde biriken bakteriler zamanla sert bir yapıya bürünerek diş taşına sebep olur.

Diş eti hastalıklarından nasıl korunur?

Günlük ağız ve diş bakımı ihmal edilmemeli, ağızda ve dişlerde bakteri plağının oluşumu engellenmelidir. Aynı şekilde düzenli diş hekimi kontrolleri de olası diş eti rahatsızlıklarının önceden tespit edilmesi açısından önemlidir.

Periodental estetik nedir?

Diş etlerinin görünümüyle ilgili memnuniyetsizliklerinin giderilmesini amaçlayan estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alır. Pembe estetik olarak da bilinir. Genel olarak diş etleri doğal, pembe görünümlerine kavuşturulur.

periodontoloji2-dentspi-van-dis-eti
Periodontoloji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Periodontoloji Tedavisi

Diş eti iltihaplanması, diş eti büyümesi, diş taşı oluşumu gibi rahatsızlıklar periodontolojinin alanına girer. Öncelikle uzman diş hekimi tarafından mevcut rahatsızlığın teşhisi net bir biçimde konur.

Dişler ve çevre dokular diş taşı ve plaklardan temizlenir. İhtiyaç duyulduğunda küretaj işlemi uygulanır.

İleri seviye periodental hastalıklar için cerrahi tedavilere de başvurulabilir. İltihaplı dokular cerrahi operasyonlar aracılığıyla temizlenir.

Periodental Tedavi Avantajları

Emilia Clarke
Sağlıklı Dişler
Sağlıklı Çevre Doku
Dişler ve çevre dokuları iltihaptan temizlenerek çok daha sağlıklı bir hale getirilir.
Emilia Clarke
Fonksiyonel Yapı
Doğru Çiğneme
İltihaptan ve çürüklerden arındırılan diş etleri sayesinde dişler fonksiyonlarını kaybetmeden varlıklarını sürdürür. Dişe eti rahatsızlıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilen çiğneme problemleri ortadan kaldırılır.
Emilia Clarke
Estetik Görünüm
İdeal Gülüşler
Hastalıklı diş etlerinden kaynaklanan kötü görünüm periodontoloji tedavisiyle giderilir. Estetik görünümüne kavuşan diş etleri sayesinde güvenli ve ideal gülüşlere sahip olmak mümkün hale gelir.

Periodental Tedavi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Diş eti kanaması

2

Diş eti çekilmesi

3

Diş taşı ve plak oluşumu

4

Diş etinde kızarıklık ve şişlik vakaları