Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Pedodonti

Minimal Dental Atölye

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ, DİŞ SIKMA, DİŞ GICIRDATMA, DİŞ ÇÜRÜMESİ

Pedodonti

Merak Ettikleriniz

Çocuklarda süt dişleri neden hızlı çürür?

Süt dişlerin yapısında daha yüksek oranda organik madde bulunur ve bu özellikleri süt dişlerinin daha hızlı çürümesine yol açar.

Süt dişleriyle ilgili problemler çok önemli midir?

Süt dişi çürükleri tedavi edilmediğinde ağrı, çiğneme problemi, kötü koku ve kötü görüntü gibi durumlara sebep olur. Bu nedenle süt dişi rahatsızlıkları ihmal edilmemeli ve en kısa sürede uzman diş hekiminden destek alınmalıdır.

Çocukların diş hekimi korkusunun üstesinden nasıl gelinir?

Çocuk yaşta yaşanan tecrübeler tüm hayatı etkiler. Çocukken diş doktoruyla yaşadığı kötü ve ağrılı bir tecrübe çocuğun tüm hayatı boyunca diş tedavilerinden çekinmesine sebep olabilir. Dolayısıyla çocuklar erken yaştan itibaren ve herhangi bir ağız ve diş sağlığı probleminin oluşmasını beklemeden diş hekimiyle tanıştırılmalıdır. Ayrıca ilk dişleri çıkmaya başladıktan sonra çocuklar düzenli olarak kontrole götürülmelidir.

Çocuklar dişlerini fırçalamaya ne zaman başlamalıdır?

Bebeklerde ilk dişin çıkmasıyla birlikte diş temizliğine başlanmalıdır. Islak ve temiz bir bez ya da gazlı bez aracılığıyla dişlerin tüm yüzeyleri hafifçe silinerek temizleme işlemi gerçekleştirilebilir. Çocuklar tükürmeyi öğrenmeden önce diş macunu kullanılmamalı, tükürmeyi öğrendikten sonra yaşına uygun bir macun kullanımına başlanmalıdır.

Pedodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pedodontist Muayenesi

Pedodonti tedavisi çok boyutlu uygulamaları kapsar. Pedodontist muayenesini takiben mevcut sorunları çözmek üzere gerekli tedaviler başlar.

Pedodontist, çocukların ağız ve diş temizliği için tavsiyelerde bulunur. Süt dişi çürümesi ya da kalıcı dişlerde görülen çürümeler için gerekli çekim ya da dolgu işlemlerini gerçekleştirir.

Parmak emme, tırnak yeme gibi alışkanlıkların teşhis ve tedavi süreci yürütülür. Çocuğun, eğer varsa diş hekimi korkusunu yenmesi için gerekli tavsiyeler verilir, yönlendirmeler yapılır. Gerekli görüldüğü taktirde fluorid, fissür veya yer tutucu uygulamaları gerçekleştirilir.  

Pedodonti Tedavi Avantajları

Emilia Clarke
Estetik Görünüm
Özgüven Artışı
Dişler estetik görünümlerine kavuşur. Çocuklar daha özgüvenli bir kişiliğe sahip olur.
Emilia Clarke
Sağlıklı Dişler
Fonksiyonel Yapı
Süt dişleri ve kalıcı dişlerle ilgili problemlerden kaynaklı çiğneme ve konuşma bozuklukları giderilir. Ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmak için gerekli altyapı hazırlanır.
Emilia Clarke
Diş Muayenesine Alışma
Düzenli Hekim Kontrolleri
Çocuklarda sıklıkla görülen diş hekimi korkusu yenilir. Düzenli hekim kontrolleriyle çocuklar daha sağlıklı ve uzun ömürlü dişlere kavuşur.

Pedodontik Tedavi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Süt dişi çürümesi

2

Kalıcı diş çürümesi

3

Diş yüzeyinde çatlaklar

4

Erken süt dişi kayıpları

5

Parmak emme alışkanlığı

6

Tırnak yeme alışkanlığı

7

Eksik diş hijyeni

8

Diş travmaları