Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

Şeffaf Plaklarla Yapılan Ortodontik Tedavi Nedir?

                Teknolojik gelişmelerle şeffaf plak tedavileri yaygın ve kullanışlı hale gelmiştir. Klasik tedavilere göre daha estetik ve avantajlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli takmak istemeyen lakin dişlerinin görünümünden rahatsız olduğu için tedavi etme gayretinde olan genç yaşlı fark etmeksizin he bir bireyin kullanabileceği bir tedavi seçeneğidir.

Şeffaf Plak Tedavisinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

12 ile 80 yaş aralığında hem yetişkin hem gençlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Şeffaf Plak Tedavisinde Tedavi Süresi Ne kadardır?

                Doğru bilinçli ve disiplinli bir şekilde kullanıldığı takdirde tedavi süresi, yine kişiden kişiye göreceli olacaktır. Bu konuda net cevabı tedaviyi başlatan uzman hekiminiz değerlendirecektir. Lakin tüm bunlara rağmen klasik tedavi yöntemlerinden nispeten daha kısa süreli olduğu söylenebilir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Dışarıdan belli olmayacak şekilde şeffaftır.

Kimse tarafından fark edilmeyecek seviyede neredeyse görünmezdir.

  • Oldukça kolay kullanım vardır.

Klasik diş teli tedavisine kıyasla oldukça kolaydır. Ağız içerisinde batma hissi yaratmaz.

  • Konuşmaya olumsuz etkisi olmaz.

İstenilen zamanda plaklar çıkartılabilir. Örneğin kendinizi daha rahat hissetmek adına önemli toplantı ya da özel günlerde çıkartılabilir. Sonra tekrar takılıp tedaviye kalına yerden devam edilebilir. Bu şekilde çıkartılabiliyor olması tedavi süresi boyunca beslenme kısıtlamalarını da azaltır.

  • Hijyeniktir.

Temizlenmesi oldukça kolaydır. Diş macun ve diş fırçasıyla çok kolay bir şekilde temizlenebilir. Bu sayede de tedavi süresi boyunca oluşabilecek sarama, ağız kokusu gibi sorunların üstesinden gelinmiş olunur.

  • Hızlı bir tedavi yöntemidir.

Klasik tedavilere göre çok daha hızlı bir şekilde dişlerdeki çapraşıklıklar giderilmektedir.

  • Dişlerin son hali tedavi tamamlanmadan da görülebilir.

Bu tedavi başlamadan önce dişlerin öncesi ve sonrası şeklinde simülasyon yardımı ile hastaya seçenekler sunulabilmektedir. Bu seçenekleri değerlendirmek elbette ki hastanın tercihidir. Sadece bu avantaj sayesinde bile birçok insan bu tedaviyi tercih etmektedir. Her yaşta şeffaf plak tedavisinin kullanabilir. Bütün bu durumlara karşın tedavinin başlangıcı sonucu ve gelişmeleri muhakkak ortodonti uzmanı tarafından takip edilmektedir. Bu tür ortodontik tedaviler için hekiminiziz ortodonti uzmanı olduğundan emin olmanızda fayda vardır.

Sağlıcakla kalın.