Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Ortodonti

Modern Sanatlar…

Diş çarpıklığı, diş eksikliği, çenede kapanış ve darlık problemleri

Ortodonti

Merak Ettikleriniz

Ortodontik tedavinin süresi ne kadardır?

Tedavi süresini belirleyen etmenler; mevcut ortodontik rahatsızlığın boyutlarına, kullanılan tedavi yöntemine, tedavinin kapsamı ve kişinin, uzman diş hekimi tarafından belirlenen tedavi kurallarına ne oranda riayet ettiğine göre değişiklik gösterir.  

Ortodontik tedavi ağrılı bir süreci mi kapsar?

Hayır. Ortodontik aygıtlar ilk takıldığında alışana kadar ağızda değişik bir his yaratabilir. Yine apareyler yenilendikçe dişler üzerinde hafif baskı hissedilebilir. Ancak bu gibi durumların hepsi kısa süreli ve şiddetli olmayan hassasiyetlerdir.

Ortodontik tedavi hangi yaştaki hastalar için uygundur?

Ortodontist tarafından kemik yapısı uygun bulunduğu taktirde her yaştaki hastaya tedavi uygulanabilir.

Diş tellerinin ve diş plaklarının bakımı nasıl yapılmalıdır?

Diş braketlerinin etrafı yemek artıkları ve bakteri plağı oluşumu için idealdir. Bu nedenle diş tellerinin etrafı detaylı bir şekilde ve düzenli olarak temizlenmelidir. Tam bir bakım için fırçalama, diş ipi ve ara yüz fırçası kullanımı önemlidir. Aynı şekilde hareketli plakların hijyenine ağızda takılıyken de, ağızdan çıktığı zaman da dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir.  

Ortodontik tedavilerde hangi sıklıkta doktor kontrolleri gerçekleştirilir?

Kontrol sıklığı tedaviyi yürüten ve yöneten ortodontist tarafından belirlenir. Ortodonti tedavilerinde aylık kontrollerin yaygın olduğu söylenebilir.

Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılır?

Ortodontist Muayenesi

Ortodontik tedavilerde sabit ve hareketli olmak üzere iki temel tedavi apareyi kullanılmaktadır.

Sabit apareyler genel olarak diş telleri ismiyle bilinir. Dişlerin yüzeyine tek tek yapıştırılan braketler aracılığıyla dişlerin istenilen yönde hareket etmesi sağlanır.

Hareketli apareyler ise şeffaf plaklardır. Hareketli yapısı istenilen zamanda rahatlıkla çıkarılıp takılmasına izin verir. Şeffaf olarak tasarlandığı için kişiyi estetik kaygılardan kurtarır.

van ortodontik tedavi

Ortodontik Tedavi Avantajları

Emilia Clarke
Estetik Görünüm
Fonksiyonel Yapı
Dişler hem fonksiyonel yapılarına hem de estetik görünümlerine kavuşur. Böylece daha sağlıklı ve daha özgüvenli bir gelecek mümkün hale gelir.
Emilia Clarke
Yapısal Onarım
Doğru Çene Pozisyonu
Çeneyle ilgili yapısal bozukluklar ortadan kaldırılır. Çene darlığı, açılış-kapanış sorunları çenenin ileride ya da geride olması gibi problemler bertaraf edilir.
Emilia Clarke
Sağlıklı Dişler
Sağlam Çene
Dişlerin yanlış diziliminin tetiklediği diş çürümesi, dişeti rahatsızlıkları ya da hatta diş kayıpları gibi olumsuz durumlar kişinin kaderi olmaktan çıkar.
Emilia Clarke
Doğru Çiğneme
Doğru Konuşma
Ortodontik rahatsızlıklardan kaynaklanan çiğneme ve konuşma bozuklukları giderilir. Yapısal bozukluk sonucu oluşan aşınma sorunları ortadan kalkar.

Ortodontik Tedavi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Diş Çapraşıklığı

2

Aralıklı Diş Yapısı

3

Yanlış Diş Dizilimi

4

Diş Eksikliği

5

Gömük Diş

6

Rotasyona Uğramış Diş

7

Sıkışık Diş Dizilimi

8

Çene Bozuklukları