Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ NE KADAR SÜREDE BİTER?

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürede Biter?

                Diş tedavilerinde gelişen teknolojinin etkileri her geçen gün daha fazla hissedilmektedir. Bu sayede de tedavi teknikleri de çeşitlenerek devam etmektedir.

İmplant tedavi Nedir, Nasıl yapılır?

                Diş tedavi yöntemlerinden implant tedavisi popülerliğini korumaktadır. Hem popüler olması hem de çene kemiklerini koruyan bir yapıda olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İmplant tedavisinde esas amaç yapay bir şekilde üretilen diş köklerinin çene kemiğine yerleştirilmesidir. Vücuda uyum safhası oldukça sağlıklıdır. Kullanılan titanyum maddesi münasebetiyle vücuda herhangi hiçbir zararı yoktur. Kaynaşma ve uyum sağlama periyotları sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir.

Lokal Anestezi Mi Genel Anestezi Mi?

                Hastanın tercihinin de değerlendirmeye alındığı genel ya da lokal anestezi kullanılarak yapılır. İmplant tedavisi en başlarda çene kemiklerinde eksik dişleri olan hastalar üzerinde uygulanarak yapılmıştır. Daha sonradan hem eksik dişlere hem diş kaybı yaşayan hastalara hem de estetik kaygıları olan hastalara uygulanmaya başlanmıştır.

İmplant Tedavisi Herkese Yapılır Mı?

İmplant tedavisi tüm hastalar için genel geçer bir uygulama değildir. Herkese yapılamaz. Tedavinin uygulanabilmesi için diş ve kemik doku ile ağız ve diş yapısının uygunluğu çok önemlidir. Eğer diş kaybedilmek üzere ya da kaybedilmiş ise implant tedavisi o zaman uygulanabilir.

İmplant Tedavi Süreleri Ne Kadardır?

Neredeyse tüm ağız ve diş sağlığı tedavilerinde olduğu gibi implant tedavisinde de tedavi süresi görecelidir. Kişinin sağlık durumu, ağız hijyeni durumu ve hatta kemik doku durumu ile alakalı olarak tedavi süreci görecelilik gösterir.

Genel manada bir değerlendirme yapılması gerekirse implant tedavisi en az 3 aylık sürmektedir. En fazla ne kadar süreceği kişinin kendi özellikleri ile ortaya çıkmaktadır.

İmplant tedavilerinde iyileşme süreci hastanın çene kemiğiyle ilişkili olarak değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık olarak ilk 3 aylık sürede implantın çene kemiği ile bütünleşmiş olması gözlemlenir. Daha sonrasında üretilen protezler bir iki seansta sağlıklı ve kusursuz bir şekilde yerlerine takılır. Toplam olarak değerlendirildiğinde 4 ay sürmesi beklenebilir.

Tedavi sonrasında kişinin sahip olduğu ağız hijyenin yapılan implantın kullanım ömrüyle doğrudan alakalıdır. Ne kadar düzgün bakılırsa o kadar uzun süre ağızda kalır.