Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

Gülüş Estetiğinde Hangi Sorunlar Tedavi Edilir?

Güzel ve estetik bir gülüş insan psikolojisini doğrudan ve olumlu yönde etkiler. Kişinin iş, aile ve sosyal yaşamdaki duruşunu güçlendirir, kendine güvenini arttırır. Gülüş estetiği kişiye ideal ve hayalindeki estetik gülüşü kazandırmayı amaçlar. Diş, diş eti, çene ve dudaklar arasındaki uyumu merkeze alarak mevcut problemleri ortadan kaldırır ve yepyeni, estetik bir gülüş ortaya koyar.

Her kişinin ağız ve diş sağlığı ile ilgili estetik gereksinimleri birbirinden farklıdır. Gülüş estetiği planlaması söz konusu gereksinimleri, kişinin cinsiyeti, yüz hatları ve beklentileri göz önünde bulundurularak yapılır.

Gülüş estetiği ile ortadan kaldırılabilen diş sağlığı ve estetiği ile ilgili problemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Diş dizilimiyle ilgili problemler
  • Diş etiyle ilgili şekil ve renk bozuklukları
  • Diş eti iltihaplanmaları
  • Dişlerdeki sararma ve lekelenme problemleri
  • Aralıklı dişler
  • Diş eksiklikleri
  • Diş çürükleri

Gülüş estetiği, uzman diş hekimi yönetiminde ve fakat çok disiplinli bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Kişiye özel olarak planlanan gülüş estetiği tedavisi kapsamında, diş dizilimindeki bozukluklar konusunda ortodonti desteği alınabilir. Zira tam anlamıyla estetik bir gülüş ancak kusursuz dizilime sahip dişlerle mümkündür. Aynı şekilde diş etindeki şekil bozuklukları da planlama dahilinde tedavi edilebilir. Periodontolojinin alanına giren bu tip sorunlar pembe estetik uygulamalarıyla da giderilebilir. Diş renklerindeki farklılıklar güncel bleaching tedavileriyle giderilerek dişler bembeyaz ve ışıldayan görüntüsüne kavuşturulur. Diş arası boşlukları ortodontik tedaviyle yahut son derece doğal sonuç veren modern kaplama uygulamalarıyla ortadan kaldırılır. Diş eksiklikleri ise geleneksel protez tedavileriyle olduğu kadar ömürlük implant tedavileriyle de giderilebilir. Kırık ya da çatlak dişler de uzman diş hekiminin uygun gördüğü bir yöntemle tedavi edilerek kişinin mümkün olduğunca kusursuz diş ve diş etlerine ulaşması sağlanır.

Multidisipliner bir yaklaşımla planlanan gülüş estetiği uygulamaları sayesinde sağlığını ve estetik görünümünü kaybetmiş dişler doğal güzelliklerine kavuşturulurken kişiler ideal ve mükemmel gülüşlerini yaşamlarına dahil ederler. Böylece daha mutlu, özgüven seviyesi yüksek ve daha başarılı bir geleceğe merhaba derler.