Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Endodonti

Derin Stüdyo…

DİŞ ÇÜRÜMESİ, DİŞ ÇATLAKLARI, DİŞ KIRILMASI

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Merak Ettikleriniz

Endodonti tedavisi neden yapılır?

Ağır çürük vakalarında çürük dişin iyice derinlerine inerek pulpa bölgesini iltihaplandırabilir. Bu vakalarda pulpanın tamamen alınarak dişin iltihaptan arındırılması gerekir. Bunun için kanal tedavisine ihtiyaç duyulur.

Endodonti tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Endodonti tedavisi lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilir. Bu nedenle uygulama esnasında ağrı hissedilmez. İşlem tamamlandıktan ve anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif düzeyde hassasiyet yaşanması olasıdır. İhtiyaç duyulursa bir ağrı kesiciyle söz konusu ağrılar bastırılabilir. Geçmeyen ağrı ya da beklenmeyen bir şikayet yaşandığında uzman diş hekimiyle iletişime geçmek gerekir.

Endodonti tedavisi ne kadar sürer?

Sorun yaşanan dişler temizlenip sinirlerden arındırılır ve sonrasında kalan boşluk doldurulur. Uzman diş hekiminin vereceği karara göre doldurma işlemi aynı anda ya da bir süre bekledikten sonra yapılabilir. Bu karara göre kanal tedavisi bir veya iki seansta tamamlanır.

Endodonti tedavisinden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen işlemin ardından bir süre yeme içmeye ara verilmesi gerekir. Ayrıca ağız ve diş hijyenine mutlaka özen gösterilmelidir.

Endodonti tedavisi dişlerin ömrünü uzatır mı?

Başarılı bir kanal tedavisi alan dişler hijyene ve bakıma dikkat edildiği müddetçe uzun yıllar boyunca fonksiyon kaybına uğramadan kullanılabilir. Önemli olan işlemin uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesidir.

Endodonti tedavisi gören diş tekrar iltihaplanabilir mi?

Bunun olma ihtimali çok düşüktür. Ancak dişteki dolgunun çatlaması ve ağız hijyenine dikkat edilmemesi neticesinde tekrar iltihaplanma gerçekleşebilir.

dentspi-kanal-tedavisi-gorsel
Endodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Endodonti Tedavisi

Kanal Tedavisi Aşamaları

Problemli dişin içine kavite denilen bir delik açılır. Bu delikten içeri girilerek pulpa bölgesi ile sinir dokusu çıkarılır. Dişin içi komple enfeksiyondan arındırıldıktan sonra dezenfekte edilir. Son olarak işlemin ardından ortaya çıkan boşluk biyouyumlu bir maddeyle doldurulur. Kanal tedavisi bu şekilde tamamlanmış olur.

Endodonti Tedavisi Avantajları

Emilia Clarke
Orijinal Diş Muhafazası
Fonksiyonel Yapı
Diş çürüklerinin sebep olduğu diş kayıplarının önüne geçer. Orijinal dişlerin fonksiyonel yapılarını koruyarak ağız içindeki varlıklarını sürdürmesini sağlar.
Emilia Clarke
Sağlıklı Dişler
Ağrısız ve İltihapsız Dişler
Kişinin, çürük ya da iltihaptan arınmış, sağlıklı dişlere kavuşmasını sağlar.
Emilia Clarke
Estetik Görünüm
Özgüvenli Gülüşler
Dişlerin estetik görünümlerini kaybetmesine yol açan çürükler, kişinin sosyal hayatta özgüven kaybı yaşamasına sebep olabilmektedir. Endodonti tedavisi sayesinde dişler yeniden güzel görünümlerine kavuşur ve kişi böylece iş, aile ve sosyal hayatında kendine olan güvenini arttırır.
Emilia Clarke
Doğru Çiğneme
Doğru Konuşma
Ortodontik rahatsızlıklardan kaynaklanan çiğneme ve konuşma bozuklukları giderilir. Yapısal bozukluk sonucu oluşan aşınma sorunları ortadan kalkar.

Endodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Ağır diş çürükleri

2

Hasar görmüş pulpa vakaları

3

İleri seviye diş eti hastalıkları

4

Kırık diş kökü vakaları