Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel
Diş tasarımı nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Genel sağlığınızın ayrılmaz bir parçası olan ağız ve diş sağlığı aynı zamanda estetik görünümünün de çok önemli bir aşaması olarak karşınıza çıkar.

Sağlıklı dişlere sahip olmak, çiğneme ve konuşma gibi hayati fonksiyonları doğrudan etkileyen önemli bir kriterdir. Ayrıca ağız ve diş sağlığıyla ilgili rahatsızlıkların önemli bir kısmının genel sağlık üzerindeki olumsuz etkisi de büyüktür.

Diğer yandan, dişlerinizin görünümü ilk başta dikkat çeker. Dolayısıyla dişlerinizin durumu estetik açıdan da önemlidir. Dış görünümünüz üzerinde son derece belirleyicidir. Güzel ve estetik gülüş kişileri dıştan içe güzelleştirir. Dolayısıyla sağlıklı, özgüveni yüksek, mutlu bir yaşam sürmek için dişlerinizin hem sağlığını hem de estetik görünümlerini muhafaza etmek boynunuzun borcudur!

Diş tasarımı, sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmanın profesyonel yoludur. Sağlıklı dişlere ve sizin için ideal olan gülüşlere kavuşmak için gerçekleştirilmesi planlanan prosedürler bütünüdür. Multidisipliner gülüş tasarımı uygulamalarını kapsayan sürecin temel amacı doğal dişleri maksimum düzeyde koruyarak sağlıklı ve ışıldayan gülüşlere ulaşmaktır. Bu yolda farklı estetik diş hekimliği uygulamaları devreye girer.

Diş tasarımı tamamen kişiye özel olarak ve uzman diş hekimi kontrolünde planlanıp uygulanmalıdır. Kişinin gereksinimlerine göre yeniden şekillendirme ve boyutlandırma gibi uygulamalar devreye sokulabilir.    

Diş eksikliği vakalarında başvurulan implant tedavisi ya da kaplama işlemleri diş tasarımı tedavisi kapsamında hayata geçirilebilir. Porselen laminalar, zirkonyum kaplama tedavisi, tam seramik kaplamalar, bonding ve bleaching uygulamaları da yine diş tasarım tedavisinin bir parçası haline getirilebilir.  

Zaman zaman gülüş tasarımı olarak da anılan diş tasarımı uygulamalarında önemli olan ideal altın orana mümkün olduğunca yaklaşmaktır. Bu noktada kişinin yaşı, cinsiyeti, yüz hatları ve ten rengi gibi pek çok farklı özelliği göz önünde bulundurulur. Tabi bu aşamada kişinin tedaviden beklentisi, hayallerindeki gülüş gibi kriterlerin de önemi büyüktür. Kısaca diş tasarımında kişinin ihtiyaçları ve beklentileri aynı anda değerlendirilir. Yapılan profesyonel değerlendirme sonucunda kişiye özel bir tedavi planı ortaya konur. Bu noktada hasta ile hekimin işbirliği, neticenin başarılı olması için elzemdir.