Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel

Diş İmplantı

Modern diş hekimliği, diş eksikliği problemi için son derece etkili ve ömürlük bir tedavi geliştirmeyi başarmıştır. İmplant tedavisi sayesinde insanlar, yaşları ne kadar ileri olursa olsun, diş eksikliklerini kalıcı olarak çözüme kavuşturabilmektedir. Alternatif ve kalıcı bir tedavi yöntemi olan implant diş yapımı için öncelikle implantoloji alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekimine detaylı muayene olmak gerekir.

İmplant tedavisi süreci deneyimli bir implantolojistin, gerçekleştirdiği muayene sonucunda kişinin mevcut diş eksikliği probleminin ve kemik yapısının implant tedavisi için uygun olup olmadığına karar vermesiyle başlar. Eğer kemik yapısı uygun değilse, o zaman kemik güçlendirici ilave bir tedavi de hayata geçirilebilir. Bu noktada karar verici ve yönlendirici kişi uzman diş hekimi olacaktır.

Hastanın her bakımdan implant tedavisi için uygun olduğuna kanaat getirildikten sonra tedavi süreci başlatılır. İmplant adı verilen yapay diş kökleri kemik içine yerleştirilir. Bu cerrahi bir işlemdir. Dolayısıyla operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin mutlaka implantoloji alanında uzmanlığı bulunması gerekmektedir. Yapay diş köklerinin kemiğe yerleştirilme işlemi tamamlandıktan sonra 3 ila 6 ay arasında bir bekleme süresi vardır. Bu süreçte implantların kemiğe bütünüyle kaynaması beklenir. Süre sonunda implantların olması gerektiği gibi kaynadığı görülürse son aşama olarak implant üstü protez tedavisi uygulanır. Protez dişler takıldıktan sonra tedavi süreci tamamlanmış olur.

İmplant operasyonu anestezi eşliğinde gerçekleştirildiği için işlem sırasında hasta bir şey hissetmez. Ancak işlem sonrasında anestezinin etkisinin geçmesiyle birlikte hafif ağrı şikayetleri olabilmektedir. “İmplant ağrısında neler yapılmalı?” sorusunun cevabını size uzman diş hekiminiz verecektir. İmplant operasyonuna bağlı olarak ortaya çıkabilen, fazla şiddetli olmayan ve uzun sürmeyen bu ağrılar genellikle hafif ağrı kesicilerle geçirilir. Sonrasında kişi, ömür boyu kullanabileceği yapay diş köklerine sahip olur.

İmplant diş bakımı temel olarak normal diş bakımından çok da farklı değildir. Ancak bu noktada implant dişler için özel olarak üretilen diş fırçalarından yararlanılabilir. Ayrıca implant dişlerin ömür boyu sağlıklı ve sorunsuz biçimde kullanılmasını garanti etmek için düzenli fırçalama, gargara, diş ipi ve ara yüz fırçası kullanımı ile düzenli hekim kontrolleri ihmal edilmemelidir.