Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel
Diş Eti Hastalıklarının Önüne Geçmek İçin Neler Yapmalıyız?

Diş Eti Hastalıklarının Önüne Geçmek İçin Neler Yapmalıyız?

Diş eti iltihaplarının en temel belirtisi diş eti kanamalarıdır. Diş etlerindeki renk değişimleri, şekil bozuklukları ve ağız kokuları ise Diş eti hastalıklarının bir diğer belirtisidir. Bu problemler erkenden belirlenip tedavi sürecine geçilmediği takdirde diş kayıplarına neden olabilir.

Hastalığa sebep olan ilk unsur bakteri plağıdır. Bu tarz plaklar besin tüketimi ardından dişi sarmaya başlar ve ağız içerisindeki milyonlarca mikroorganizmadan oluşmaktadır.

Bakteri plağı, yeni oluşacak plaklar için zemin hazırlayarak diş taşı oluşmasına neden olur. Diş taşı oluşması olayında; diş etinin dişe tutunması ve tam olarak sarmasını engelleyecektir. Bu olay dişlerde kanamaya, ağız kokusuna ve ağızda metal tadına neden olacaktır. 6 ayda 1 defa yapılması gereken kontroller bu yüzden önemlidir. Önemsiz olarak görülen ağız ve diş sorunları, gelecekte büyük hastalıklara sebebiyet verebilir.

Diş taşının oluşumu başlar ve tedavi işlemi gereken zamanda yapılmazsa dişin ağızda durmasını sağlayan dişte zayıflama oluşur ve diş etinde önce şişmeler sonrasında ise diş eti çekilmeleri oluşacaktır.

İlerleyen diş eti sorunlarında, ciddi problemlerin oluşması durumunda cerrahi bir tedavi gerekebilir. Fakat hekim ve hasta uğraşlarına rağmen başarılı sonuç elde edilemezse diş çekimleri gerekebilir.

Diş Eti Hastalıklarının Önüne Geçmek İçin Neler Yapmalıyız?

Diş eti hastalıklarının önüne geçmek, diş hastalıklarını tedavi etmekten daha zahmetsizdir. Diş eti hastalıklarının oluşumunu engellemek kişinin elindedir. Diş sağlığını korumak için her gün en az 2 defa ağız bakımı yapmak yeterlidir.

Diş hekimine görünmek ise dişlerimizde oluşabilen sessiz hastalıkları belirleyebilir. Diş hekimine görünmek, dişleri fırçalamak kadar önem arz eder. Diş fırçası, diş ipi ve diğer temizlik araçları sayesindeulaşılamayan bölgelerin temizliğinin bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmesi diş plağı veya diş taşının önlenmesi için gereklidir.

Bu yüzden 6 ayda bir diş hekimine görünmek diş plaklarının oluşumunu önlemeye ve dişlerinizde var olan sorunları çözmeye yardımcı olur. Diş hekimine görünmek doğru diş temizliği hakkında bilgi edinmeyi sağlar.

Son zamanlarda yeni teknoloji diş temizleme araçları sayesinde diş ve ağız bakımları daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirilir. Ağız ve diş sağlığının aksatılmaması gerekmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir