Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Genel
dijital diş hekimliği dentspi

Dijital Diş Hekimliği

Günümüzde ileri teknolojinin ve modern tıbbın bir araya gelerek harikalar yarattığı en etkili alanlardan biri dijital diş hekimliği olarak karşımıza çıkar. Geleceğin tedavi ve estetik anlayışı, diş hekimliğinde dijital teknoloji kullanımıyla şekillenmektedir.

Peki dijital diş hekimliği nedir? Geleneksel diş hekimliğinden ne farkı vardır?

Dijital diş hekimliği temel olarak Computer Aidet Design (CAD), yani Bilgisayar Destekli Tasarım ile Computer Aidet Manufacturing (CAM), yani Bilgisayar Destekli Üretim ve bu iki tekniği birleştiren bilgisayar yazılımı kaynaklı Cerec sisteminden meydana gelir.

Dijital diş hekimliği, tedavilerinde 3D tekniğini kullanır. Tedavi uygulanacak olan bölgenin iki boyutlu değil, hem dış hem de iç yüzeyinin biçimiyle ilgili bilgi sahibi olunmasını sağlayan üç boyutlu görüntüsünün elde edilmesine imkan tanır.

İnovatif diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan ve 1980’li yıllardan itibaren geliştirilmeye başlanan dijital diş hekimliği sayesinde pek çok diş restorasyon tedavisi 1-2 saat gibi çok kısa sürelerde ve çok daha güvenilir sonuçlar elde edilerek tamamlanabilmektedir.

Yaprak porselen, seramik kuron, zirkonyum porselen kuron gibi her türlü estetik diş hekimliği tedavisi, dijital restorasyon tasarımı aracılığıyla mikron boyutlarda bir hassasiyetle gerçekleştirilir ve çok kısa sürede uygulanabilir.

Dijital Diş Hekimliği Avantajları

  • Tedavi süresi ciddi manada kısalır. Pek çok diş restorasyon tedavisi tek seansta tamamlanabilir. Geçici diş aşamasına ihtiyaç duyulmaz. Böylece diş tedavilerinde hem hasta hem de doktor açısından vakit ve enerji kaybı tarihe karışır.
  • Geleneksel diş hekimliği uygulamalarıyla işlenmesi zor olan materyaller dijital diş hekimliği teknikleri ile başarılı bir şekilde işlenip uygulanabilir.
  • Geleneksel diş hekimliğinde kullanılan ölçü alma teknikleri dijital diş hekimliği teknolojisi  ile güncellenmektedir. Bu sistemde ölçü, yüksek çözünürlüğe sahip lazer destekli, ağız içini görüntüleyen mikro dijital kamera aracılığıyla alınır. Dijital ölçü teknikleri ile ölçü alma işlemi esnasında enfeksiyon riski minimize edilir, mide bulantısı ve öğürme gibi can sıkıcı durumların ortaya çıkması engellenir.
  • Dijital diş hekimliği, diş tedavilerinde başarısız sonuçlar ortaya çıkma ihtimalini minimuma indirir. İleri teknoloji ürünü 3D cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen uygulamalar, hata payının minimum, estetik görüntünün maksimum olduğu tedaviler ortaya koymaktadır.

Her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için modern, etkili ve hızlı uygulamalara ulaşabileceğiniz adres; DentSpi! Dijital diş hekimliğinin modern sanatlara dönüştüğü kliniğimize gelerek diş problemlerini hayatınızdan kalcı olarak çıkarın ve kusursuz gülümsemeleri kimliğinizin bir parçası haline getirin.