Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Çene Cerrahisi

Cerrahi Sanatlar…

İMPLANT, GÖMÜLÜ DİŞ, ÇENE KIRIKLARI, ÇENE DARLIĞI, 20 YAŞ DİŞLERİ

Çene Cerrahisi

Merak Ettikleriniz

Çene cerrahisi işlemi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Yara yerinin korunması gerekir. Ağız içinde basınç oluşumuna sebep olabilecek aktivitelerden uzak durmak gerekir. Uzman diş hekiminin tavsiyesi doğrultusunda cerrahi işlem yapılan bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır. Cerrahi işlem sonrasında, kanama, şişlik ve aşırı ağrı gibi beklenmeyen bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden uzman hekime başvurmak gerekir.

Gömülü diş çekimi ağrılı bir işlem midir?

Çene kemiği içinde gömülü dişlerin çekilmesine karar verildikten sonra operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle hasta operasyon esnasında herhangi bir ağrı sızı hissetmez.

Çene eklemi rahatsızlığının belirtileri nelerdir?

Çenenin kilitlenmesi, takılması, ağzı tam olarak açamama, yemek yerken eklemlerden ses gelmesi.

Çene cerrahisi fiyatları ne kadardır?

Çene cerrahisini gerektiren rahatsızlığın türü, şiddeti, hastanın yaşı, tedavi süresi ve ek tedavi ihtiyacı gibi durumlara göre değişiklik gösterebilir. Çene cerrahisi ücret bilgisiyle ilgili uzman diş hekiminizle görüşebilirsiniz.

İmplant Nedir?

Diş eksiklikleri için kullanılan cerrahi tedavi yöntemlerinden biridir. Çene kemiğinin içine gömülen vida şeklinde yapay kök sayesinde eksik dişler geri kazandırılır. Kişi hem fonksiyonel hem de estetik bakımdan doğala en yakın dişlere kavuşur. İmplant dişler, bakımı ihmal edilmediği taktirde, uzun yıllar boyunca hatta ömür boyu kullanılabilir.

ÇENE CERRAHİSİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Çene Cerrahisi Tedavi

Çene cerrahisi işlemleri lokal ya da daha kapsamlı müdahale gerektiren durumlarda genel anestezi eşliğinde uygulanır. Diş eksiklikleri, kişinin kalıcı, fonksiyonel ve estetik görünüme sahip dişlere sahip olmasını sağlayan implant tedavisi ile giderilebilir.

20 yaş dişleri, çene darlığına bağlı olarak çene kemiği içinde gömülü kalabilir. Bu dişlerin çekilerek çene kemiğinde gömülü kalmaktan kurtarılması için çene cerrahisi uygulamalarına ihtiyaç duyulur. 20 yaş diş çekimi genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Çene kemiği içinde görülen kistik oluşumlar erken teşhis ve müdahaleyle alınmalıdır. Çene cerrahisi tedavisi ile çene kemikleri kistlerden temizlenerek hasta kalıcı olarak sağlığına kavuşturulabilir.

Çene Cerrahisi Tedavi Avantajları

Emilia Clarke
Sağlıklı Çene
Sağlıklı Yüz Yapısı
Çene cerrahisinin alanına giren problemler farklı cerrahi operasyonlar aracılığıyla giderilir. Böylece kişi daha sağlıklı bir çene yapısına olduğu kadar daha sağlıklı bir yüz yapısına da sahip olur.
Emilia Clarke
Estetik Görünüm
Sağlıklı Yaşam
Çene cerrahisi tedavisi ile ağız, diş ve çenedeki estetik görünüm geri kazandırılır. Bu sayede kişi estetik kaygılardan kurtulur, daha özgüvenli ve daha sağlıklı bir geleceğe sahip olur.
Emilia Clarke
Fonksiyonel Yapı
Doğru Çiğneme
Çene kemiğini ilgilendiren rahatsızlıklar çoğu zaman ağız, diş ve çene fonksiyonlarını da etkiler. Çiğneme yetisi bunların başında gelir. Çene cerrahisi uygulamaları sayesinde zayıflayan çiğneme fonksiyonları geri kazandırılır.

Çene Cerrahisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

1

Çene darlığı

2

Gömülü dişler

3

Diş eksikliği

4

Diş kırıkları

5

Çene kırıkları

6

Çene kemiğinde kistik oluşumlar